Kapet një shtetas i shpallur në kërkim ndërkombëtar, 29.05.2014

Kapet një shtetas i shpallur në kërkim ndërkombëtar, 29.05.2014

Më datën 29.05.2014, si rezultat i një operacioni të mirëorganizuar të Sektorit Kundër Krimit të Organizuar dhe Narkotikve, në Drejtorinë e Policisë së Qarkut Lezhë, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Kurbin, në fshatin Alk, të Rrethit Kurbin, u bë e mundurarrestimi i shtetasittë shpallur në kërkim ndërkombëtar:

Artan Hutbi Nexhipaj (Nexhipi), vjeç 36, lindur dhe banues në fshatin Alk, Kurbin.

Arrestimi i tij u bë pasi Gjykata e Bergamos, Itali, me vendimin Nr.1/2003 R.G.N.R.10692, datë 28.03.2003, e ka dënuar me 17 vjet burgim për veprat penale të “Shfrytëzim prostitucioni”, ”Skllavërim” dhe “Emigracion ilegal”.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim ndërkombëtarë, më datë 21.05.2014, nga Interpol Tirana.

Arrestimi i përkohshëm i tij  u bë me qëllim ekstradimi, në shtetin Italian.

Materialet i referohen Prokurorisë së Rrethit Gjyqsorë Kurbin.

Arkiva

Dhjetor 2014
He Ma Me En Pr Sh Di
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Fushata Sensibilizuese

Video te tjera ...