Berat – Procedohet penalisht 1 shtetas

Specialistët e Seksionit për Krimet në Komisariatin e Policisë Berat referuan materialet në Prokurori dhe nisi procedimi penal në gjendje të lirë për shtetasin A.(A). B., 35 vjeç, banues në Berat, pasi mbrëmjen e djeshme, në lagjen “Çlirim”, Berat, gjatë një konflikti për motive të dobëta, ka goditur me mjet të mprehtë shtetasin D. D., 44 vjeç, banues në Berat, i cili ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Berat, për veprat penale “Plagosja e lehtë me dashje” dhe “Prishja e qetësisë publike”.