Tiranë – Finalizohet operacioni policor i koduar “Short Weapon”. Operacioni nga Seksioni për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme në DVP Tiranë në bashkëpunim me Policinë Kufitare të Rinasit, punonjësit e sigurisë së aeroportit “Nënë Tereza” dhe DVP Durrës.

Sekuestrohet një armë zjarri pistoletë “Beretta”, me një krehër me fishekë. Vihet në pranga 43-vjeçari që posedonte armën e zjarrit. Vijon operacioni, në bashkëpunim

Read more

Rinas – Finalizohet një tjetër operacion për parandalimin e kalimit të paligjshëm të kufirit. Operacioni i koduar “Shpërblimi” u zhvillua nga Policia Kufitare e Rinasit, në bashkëpunim me Seksionin për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë.

Vihen në pranga tre shtetas nga Gana dhe Kameruni, si dhe shpallen në kërkim dy të tjerë nga Franca. Sekuestrohen pasaporta e karta identiteti

Read more

Tiranë Finalizohet një tjetër operacion për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve dhe armëmbajtjes pa leje. Operacioni policor i koduar “PARKIMI”, zhvilluar nga Komisariati i Policisë Nr. 2, në bashkëpunim me Seksionin për Hetimin e Narkotikëve në DVP Tiranë.

Vihen në pranga 4 persona dhe shpallet në kërkim 1 tjetër. Sekuestrohen tri armë zjarri, lëndë narkotike dhe një shumë parash, e përfituar nga

Read more