Policia e Shtetit – Strukturat e Policisë kanë vijuar kontrollet në të gjithë territorin, në zbatim të masave kufizuese të shpallura nga qeveria shqiptare, për vënien në kontroll të pasojave që sjellin përhapjen e COVID-19.

Në Kukës është arrestuar në flagrancë shtetasi B. B., 30 vjeç, banues në Kukës, si edhe është proceduar në gjendje të lirë vëllai i

Read more

Sqarim i Policisë së Shtetit Nisur nga fluksi i madh i telefonatave të qytetarëve drejt numrave të dedikuar 069 41 22223 dhe 069 41 22224, si dhe nga email-et shumta të ardhura në adresën e dedikuar: policiarrugore@asp.gov.al, për akreditim apo informacione të ndryshme në lidhje me masat kufizuese për mospërhapjen e COVID-19, sqarojmë gjithë qytetarët se:

Të gjithë pronarët e bizneseve prodhuese apo ata që ofrojnë shërbime për qytetarët, të cilët duan të akreditojnë automjetet për lëvizje personeli apo mallra

Read more

Bulqizë – Drejtonte mjetin në gjendje të dehur, nuk i bindet urdhrit të policisë për shoqërim në ambientet e Policisë dhe në bashkëpunim me pasagjerin kundërshton me dhunë punonjësit e policisë, por vihen në pranga.

Nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Bulqizë, u arrestuan në flagrancë shtetasit : V. K., 32 vjeç, ( i dënuar më parë për veprën

Read more

Policia e Shtetit- 6 drejtues mjetesh në pranga për drejtim mjeti në gjendje të dehur dhe kundërshtim me dhunë të punonjësve të policisë, si dhe 745 të tjerë të proceduar administrativisht për thyerje të urdhrit për ndalim qarkullimi

Vijon monitorimi i rrugëve urbane dhe interurbane, për zbatimin e urdhrit për ndalimin e qarkullimit të automjeteve. Shkon në 745 numri i drejtuesve të

Read more