Dibër – Ndërhyrja në kohë e Policisë parandalon përshkallëzimin e një konflikti mes disa personave

Vihen në prangat e Policisë 2 vëllezër.

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Dibër, pas njoftimit të marrë  për një konflikt në lagjen “Treg”, Peshkopi, ku disa persona po konfliktoheshin me njëri -tjetrin, menjëherë organizuan punën dhe falë veprimeve të shpejta dhe ndërhyrjes në kohë  bënë parandalimin e përshkallëzimit të konfliktit, duke arrestuar autorët e nisjes së konfliktit dhe konkretisht:

L. D., 24 vjeç dhe XH. D., 20 vjeç, banues në Peshkopi (vëllezër ), të cilët u arrestuan për veprën penale “Plagosja e lehtë me dashje”, kryer në bashkëpunim.

Dy vëllezërit, në bashkëpunim me njëri – tjetrin, për motive të dobëta, janë konfliktuar  dhe kanë plagosur  me mjete të forta, jashtë rrezikut për jetën, komshiun e tyre, shtetasin K. N. dhe djalin e tij.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Dibër, për veprime të mëtejshme.