Durrës – Vihen në pranga 3 shtetas, 2 prej tyre në kërkim

Specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomiko-Financiar në DVP Durrës bënë të mundur ndalimin e shtetasit në kërkim T. A., 48 vjeç, banues në Babrru, Tiranë, pasi Gjykata e Shkallës së Parë Durrës, me vendimin e datës 07.11.2021, i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Krijimi i skemave mashtruese lidhur me tatimin mbi vlerën e shtuar”, kryer në bashkëpunim.

Specialistët për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme dhe Narkotikëve në DVP Durrës, në bashkëpunim me shërbimet e Qarkullimit Rrugor, bënë të mundur ndalimin e shtetasit në kërkim N. Ll., 42 vjeç, banues në lagjen Nr.13, Durrës, pasi Gjykata e Shkallës së Parë Durrës, me vendimin e datës 02.12.2021, i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, kryer në bashkëpunim.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Durrës arrestuan në flagrancë shtetasin K. K., 28 vjeç, banues në lagjen Nr.18 Durrës, pasi dyshohet se ka kryer marrëdhënie seksuale me dhunë me një shtetase 53 vjeçe, banuese në lagjen Nr.9, Durrës, të cilës i ka thyer derën e banesës dhe i ka vjedhur gjithashtu edhe një shumë parash.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.