Durrës – Vihen në pranga 4 shtetas, për vepra të ndryshme penale, 3 prej tyre në kërkim

Specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomiko-Financiar në DVP Durrës arrestuan në flagrancë, për veprat penale “Falsifikimi i dokumenteve” dhe “Falsifikimi i letërnjoftimeve, i pasaportave ose i vizave”, shtetasin H. O., 45 vjeç, banues në Egjipt, pasi është kapur nga shërbimet e Policisë Kufitare, në PKK Durrës, duke tentuar të kalojë kufirin, me dokumente të falsifikuara.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Stacionit të Policisë Plazh ndaluan shtetasin në kërkim A. N., 23 vjeç, banues në lagjen nr.14, Durrës, pasi Gjykata e Shkallës së Parë Durrës i ka caktuar këtij shtetasi masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Vjedhja”.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Krujë ndaluan shtetasit në kërkim J. M., 45 vjeç dhe E. K., 44 vjeç, banues në Gjermani, pasi, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, në një dyqan në Tiranë, kanë vjedhur një shumë parash.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.