Durrës – Vihen në pranga 4 shtetas

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Durrës ndaluan shtetasin në kërkim Xh. S., 30 vjeç, banues në Durrës, pasi Gjykata e Shkallës së Parë Durrës e ka dënuar me 1 muaj burgim, për veprën penale “Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt”.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor arrestuan në flagrancë, për veprën penale “Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt”, shtetasit:

A. D., 64 vjeç, V. P., 53 vjeç dhe A. M., 45 vjeç, banues në Durrës, pasi janë kapur nga shërbimet e Policisë, duke drejtuar automjetet përkatëse, në gjendje të dehur.

Materiale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.