DVP Elbasan – Arrestohen në flagrancë 2 shtetas, për veprën penale “Vjedhja” e kryer në bashkëpunim

Specialistët e Hetimit të Krimit në Komisariatin e Policisë Elbasan arrestuan në flagrancë shtetasit M. P., 31 vjeç dhe R. M., 24 vjeç, banues në Elbasan, pasi dyshohet se kanë vjedhur dyer dhe dritare duralumini në subjektin në pronësi të shtetasit G. K., në fshatin Xibrakë, Elbasan.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan, për veprime të mëtejshme.