DVP Fier – Arrestohet në flagrancë 1 shtetas, procedohet penalisht 1 tjetër

Fier/ Specialistët për Hetimin e Narkotikëve në DVP Fier arrestuan në flagrancë shtetasin A. H., banues në Fier, pasi në lagjen “Kastrioti”, Fier, gjatë kontrollit fizik të ushtruar nga shërbimet e Policisë, i është gjetur një sasi me lëndë narkotike cannabis sativa e ndarë në doza, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Divjakë/ Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Divjakë proceduan penalisht shtetasin G. S., 45 vjeç, me banim në Lushnjë, pasi gjatë kontrollit të ushtruar në automjetin tip “Land Rover” që ky shtetas drejtonte, i është gjetur dhe sekuestruar një shufër metalike me mbishkrimin “Policia” si edhe një shkop bejzbolli.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.