DVP Korçë – Vihen në pranga 2 shtetas dhe 1 tjetër procedohet penalisht për vepra të ndryshme penale

Drejtoria Vendore e Policisë Korçë

Vihen në pranga 2 shtetas dhe 1 tjetër procedohet penalisht për vepra të ndryshme penale.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Korçë, bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit M. Q., 42 vjeç, banues në Korçë, pasi në  lagjen nr. 18, Korçë, ky shtetas u kap duke vjedhur automjetin tip “Benz”, në pronësi të shtetasit Xh. H.
———-
Specialistët e Sektorit për Policinë Rrugore në DVP Korçë, bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit S. K., 62 vjeç, banues në Pogradec, pasi në afërsi të fshatit Vërdovë, Pogradec, ky shtetas u kap duke drejtuar pa leje drejtimi, mjetin motor tip “Skygo” pa targë.
———-
Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Pogradec, filluan procedimin penal për shtetasin G. Ç., 25 vjeç, banues në Pogradec, pasi në lagjen nr. 1, Pogradec, ky shtetas duke drejtuar mjetin tip “Land Rover” për shkak të detyrës, nuk i është bindur urdhrit të punonjësit të policisë të rendit për të ndaluar, është larguar me shpejtësi duke dëmtuar parmakët mbrojtës për këmbësorët në rrugë dhe nuk ka pranuar të bëjë testin e alkoolit.

Materialet i kaluan Prokurorive së Rretheve Gjyqësore Korçë e Pogradec, për veprime të mëtejshme.