DVP Vlorë/ Vihen në prangat e Policisë 3 shtetas, shpallen në kërkim 2 shtetas dhe procedohet penalisht 1 shtetas tjetër, për vepra të ndryshme penale

Specialistët për Hetimin e Krimeve  në Komisariatin e Policisë Vlorë, në vijim të kontrolleve  për evidentimin dhe goditjen e rasteve të ushtrimit të aktivitetit të kundërligjshëm të lojrave të fatit dhe ndëshkimin e atyre personave që e ushtrojnë këtë veprimtari,  gjatë kontrollit në lagjen ” Lef Sallata”, Vlorë, kanë kapur dhe arrestuar në flagrancë, në ambjentet e lokalit në përdorim, shtetasin A. M., 35 vjeç. Gjatë kontrollit në lokal, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale, 3 paisje elektronike pa dokumentacionin përkatës, që shërbenin për ushtrimin e lojrave të fatit.

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Vlorë, bënë shpalljen në kërkim për veprën penale” Dhuna në familje” të shtetasit N. Ll., 37 vjeç, banues në lagjen “28 Nëntori”, Vlorë,  pasi ka ushtruar dhunë psikologjike ndaj babait të tij.

Specialistët e Hetimit të Krimit në Komisariatin e Policisë Delvinë proceduan penalisht shtetasin T. Xh., 47 vjeç, banues Delvinë, sepse  poshtë banesës se tij kishte hedhur mbetje të riciklushme, jashtë vendgrumbullimit të mbetjeve, duke shkatuar ndotje të mjedisit.

Specialistët e Hetimit të Krimit në Komisariatin e Policisë Delvinë arrestuan në flagrancë për veprën penale “Dhuna në familje”, shtetasin Th.K.,38 vjeç, banues në Delvinë, pasi ka ushtruar dhunë fizike ndaj nënës së tij.

Specialistët e Hetimit të Krimit në Komisariatin e Policisë Himarë, shpallën në kërkim për veprën penale “Ndërtimi i paligjshëm” shtetasin K. B., 51 vjeç,banues në Himarë, pasi ka kryer ndërtime në pronën e tij, pa lejen e organeve kompetente.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor në Dvp Vlorë arrestuan në flagrancë për veprën penale”Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt”, shtetasin D.M.,30 vjeç, banues në Dukat,  pasi u konstatua duke drejtuar automjetin, pa leje drejtimi dhe në gjendje të dehur.

Materialet i kaluan Prokurorive respektive, për veprime të mëtejshme.