Fier – Kundërshtoi punonjësin e Policisë, gjatë kryerjes së detyrës, vihet në pranga 20-vjeçari

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier arrestuan në flagrancë shtetasin K. M., 20 vjeç, banues në Fier, për veprën penale “Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik”, pasi ka kundërshtuar punonjësin e Patrullës së Përgjithshme, duke mos pranuar të paraqesë dokumentacionin e automjetit që drejtonte.

Në datën 30.06.2022, në Komisariatin e Policisë Lushnjë, ka bërë kallëzim shtetasi Sh. P., 59 vjeç, banues në Thanë, Lushnjë, se është larguar nga banesa që prej datës 26.06.2022 dhe nuk është kthyer më, bashkëjetuesja e tij, shtetasja L. Sh., 49 vjeçe.
Po punohet për gjetjen e 49-vjeçares.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.