Fier – Kundërshtuan punonjësit e Policisë, gjatë kryerjes së detyrës, vihen në pranga 4 shtetas

Specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar në DVP Fier arrestuan në flagrancë, për veprën penale “Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik”, shtetasit J. T., 20 vjeç, E. M., 23 vjeç, A. M., 22 vjeç dhe E. K., 20 vjeç, banues në Fier, pasi në një lokal në bulevardin “Ramiz Aranitasi”, 4 të rinjtë, të cilët ishin klientë në lokal, kanë kundërshtuar punonjësit e Drejtorisë Vendore të Policisë Fier, të cilët kanë qenë duke ushtruar kontroll për paligjshmëri, në këtë subjekt.

Në datën 28.06.2022, në Komisariatin e Policisë Fier, ka bërë kallëzim shtetasi B. Ç., 55 vjeç, banues në Luar, Roskovec, se është larguar nga banesa kushërira e tij, shtetasja D. Ç., 71 vjeçe, e cila vuan nga probleme të shëndetit mendor. Po punohet për gjetjen e 71-vjeçares.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.