Gjirokastër – Kapen dhe ndalohen dy shtetas të shpallur në kërkim për veprën penale “Ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit”

Gjirokastër
Vijon puna për kapjen e personave të shpallur në kërkim.
Kapen dhe ndalohen dy shtetas të shpallur në kërkim për veprën penale “Ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit”.
Specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve në DVP Gjirokastër, në vijim të punës për kapjen dhe vënien përpara përgjegjësisë ligjore të personave të shpallur në kërkim, bënë të mundur kapjen dhe ndalimin e shtetasve I. M., 60 vjeç, banues në Gjirokastër dhe Ç. T., 50 vjeç, banues në Gjirokastër.
Kapja dhe ndalimi i shtetasve të mësipërm u bë pasi, Gjykata e Posaçme e Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar Tiranë i ka dënuar(secilin) me nga 3 vite e 4 muaj burgim, për veprën penale “Ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit”.
Materialet në ngarkim të shtetasve I. M. dhe Ç. T. i kaluan Prokurorisë së Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar Tiranë për veprime të mëtejshme.