Policia e Shtetit: Gjatë 12 orëve të fundit finalizohen 2 operacione antidrogë të koduara: "Mjegulla" dhe "Liqeni".

Policia e Shtetit: Gjatë 12 orëve të fundit finalizohen 2 operacione antidrogë të koduara :"Mjegulla" dhe "Liqeni"(per video kliko mbi link)03.op.mergulla4

Operacionet në Lezhë dhe Tepelenë.

Sekuestrohen drogë dhe armë.

Sekuestrohen 54 kg Cannabis Sativa dhe 1 armë zjarri.

Operacioni i parë i koduar "Mjegulla", është zhvilluar në Lezhë nga Sektori për Narkotikët, ku janë sekuestruar 20 kg Cannabis Sativa si dhe janë arrestuar në flagrancë 2 persona konkretisht shtetasit:

-Xh.GJ., 38 vjeç, banues në Mirditë

-A.GJ., 47 vjeç, banues në Mirditë

Operacioni i dytë i koduar "Liqeni", është zhvilluar në Tepelenë nga Sektori për Narkotikët në DVP Gjirokastër ku janë sekuestruar 34 kg lëndë narkotike Cannabis Sativa dhe është arrestuar në flagrancë poseduesi i tyre shtetasi:

-E.F., 23 vjeç, banues në fshatin Dukaj, Tepelenë.

03.op.mergulla2

03.op.mergulla

Arkiva

Qershor 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1