Berat, Goditet një rast i prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike.

Berat, Goditet një rast i prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike. (per video kliko mbi link) 08berat

Arrestohet në flagrancë një shtetas.

Sekuestrohen 7 pako me
16 kg lëndë narkotike e dyshuar Cannabis Sattiva.

Seksioni kundër Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Berat, më datë 07.02.2017, kanë bërë të mundur kapjen dhe arrestimin në flagrancë të shtetasit:

K.B., 58 vjeç, banues në Skrapar.

Arrestimi i këtij shtetasi i bë pasi në bazë të informacioneve të siguruara në rrugë operative dhe gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e shtetasit K.B., iu gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale,

7 pako të mbështjella me letër natribani me peshë 16 kg lëndë narkotike e dyshuar Cannabis Sattiva.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat, për veprën penale "Prodhimi dhe shitja e narkotikëve", parashikuar nga neni 283/1 i Kodit Penal.

08berat2

08berat3

08berat4

Arkiva

Prill 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6