Policia e Shtetit: Vijon operacioni "Patriot"

Policia e Shtetit: Vijon operacioni "Patriot" (per video kliko mbi link)15patriot1

Operacioni ka vijuar gjatë gjithë natës në Tiranë dhe në disa qarqe.

Gjatë orëve të fundit sekuestrohen prova të rëndësishme materiale.

Në Vlorë u gjetën në një ambient të jashtëm të groposura dy tenxhere me presion të mbushura me kartëmonedha Paund, Dollarë Amerikanë, Australiane, Kanadeze si dhe Euro.

Në Vorë tek servisi i familjes Murataj u gjet një kasafortë me një sasi të konsiderueshme Euro e Dollarë.

Kontrollet kanë vijuar në disa banesa, hotele e lokale në Prezë, Vorë, Farkë, në Vlorë, Lushnje etj.

Operacioni vijon qoftë për gjetjen e provave të tjera materiale ashtu edhe për kapjen e personave të përfshirë në këto ngjarje.

15partriot2

15partriot3

15partriot4

15partriot5

15partriot6

15partriot7

 

Arkiva

Prill 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6