Sarandë, Policia Kufitare ka arrestuar në flagrancë për veprën penale "Korrupsioni aktiv i personave që ushtrojnë funksione publike"

Sarandë, Policia Kufitare ka arrestuar në flagrancë për veprën penale "Korrupsioni aktiv i personave që ushtrojnë funksione publike", qafbote

shtetasin:

- I.A., 46 vjeç, banues në fshatin Mavrovë, Vlorë.

Policia ka bërë kapjen dhe arrestimin e tij në flagrancë në Pikën Kufitare të Kalimit Qafë Bot, Sarandë, pasi ky shtetas ka tentuar të dalë jashtë shtetit në drejtim të Greqisë bashkë me djalin e tij (rreth 3 vjeç), për të cilin nuk kishte prokurë të posaçme nga bashkëshortja e tij.

Në këto kushte, shtetasi I.A., ka tentuar të korruptoje punonjësin e policisë kufitare (kontrollorin e turnit) duke i ofruar atij 500 lekë, brenda dokumentacionit që kishte për të dalë jashtë shtetit.

Arkiva

Dhjetor 2017
He Ma Me En Pr Sh Di
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Fushata Sensibilizuese

Video te tjera ...