Vlorë, I gjendet armë zjarri dhe drogë në dhomën e hotelit ku banon, kapet në flagrancë nga policia.

Vlorë, I gjendet armë zjarri dhe drogë në dhomën e hotelit ku banon, kapet në flagrancë nga policia. 09vlore

Arrestohet shtetasi:
- L.M 35 vjeç, banues në Tiranë, me rezidencë banimi në Orikum.

Policia ka bërë arrestimin e tij pasi gjatë kontrollit të ushtruar në dhomën e një hoteli ku banon (rezident) Orikum, shërbimet e policisë i kenë gjetur të fshehur në dhomë:

- një armë zjarri Pistoletë e llojit TT, model 54,
- një krëhër me 6 copë fishekë të kalibrit 7.62 mm
- një sasi prej 6.5 gramë lëndë narkotike e dyshuar si Cannabis Sattiva.

Policia bëri sekuestrimin e tyre në cilësinë e provës materiale.

09vlore.jpg1

Arkiva

Maj 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3