Krujë. Finalizohet me sukses operacioni I koduar "Krasta".

Krujë. Finalizohet me sukses operacioni I koduar "Krasta". (per video klio mbi link)  11krasta

Sekuestrohen 166 kg Cannabis Sattiva.

Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Krujë në bashkëpunim me Efektivet e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës, kanë finalizuar me sukses operacionin e koduar"Krasta".

Në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative se në vendin e quajtur "Pylli I fshatit Krastë", Krujë, disa persona kishin fshehur lëndë narkotike me qëllim trafikimin e tyre, punonjësit e policisë ushtruan kontroll të imtësishëm në të gjithë zonën.

Gjatë krehjes së zonës nuk janë konstatuar personat, por u gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale:

• 6 thasë të mbushur me lëndë narkotike e dyshuar e llojit Cannabis Sattiva me peshë rreth 166 kg.

Vijon puna për kapjen e personave të implikuar në këtë veprimtari kriminale.

Materialet I kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Krujë për veprime të mëtejshme për veprën penale" Prodhimi dhe shitja e narkotikëve" parashikuar në nenin 283/ 1 të Kodit Penal.

11krasta1

Arkiva

Janar 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Fushata Sensibilizuese

Video te tjera ...