KAPSHTICË, Policia Kufitare godet një tjetër rast të "Trafikimit të lëndëve narkotike".

KAPSHTICË, Policia Kufitare godet një tjetër rast të "Trafikimit të lëndëve narkotike"  (per video kliko mbi link)3df0f1ce-1439-4c95-830d-3cdd2065561a

Sekuestrohen 2 KG e 248 gr lëndë e dyshuar narkotike e llojit Heroinë.

Arrestohet në flagrancë transportuesi i saj.

Shërbimet e Policisë Kufitare të Kapshticës në vijim të punës për goditjen e rasteve kundër trafikimit të lëndëve narkotike, bënë kapjen dhe arrestimin në flagrancë të shtetasit :

O. D., 41 vjeç, banues në Tiranë.

Më datë 12.03.2017, ky shtetas u paraqit në hyrje të Republikës së Shqipërisë me automjetin tip "Land Rover" ngjyrë gri.

Nga shërbimet e Policisë Kufitare, ky mjet u përzgjodh për kontroll më të detajuar në vijën e dytë. Nga kontrolli i ushtruar konkretisht në pjesën e shasisë së mjetit, në një vend të modifikuar u konstatua dhe sekuestrua në cilësinë e provës materiale :

2 KG e 248 gr, lëndë e dyshuar narkotike e llojit Heroinë.

Shtetasi i mësipërm po udhëtonte me këtë mjet nga Turqia, në drejtim të Shqipërisë.

Veprimet proceduriale të rastit, u kryhen nga Specialistët e Seksionit për Narkotikët në Drejtorinë Vendore të Policisë Korçë.

Materialet do t'i kalojnë Prokurorisë të Krimeve të Rënda në Tiranë, për hetime të mëtejshme.

50ce78db-0350-4eaa-aad4-648dd1120536

369d1b3d-3565-4c97-b6f8-8768b6437b15

befadce8-8cd0-4a4c-8973-7d20458856f1

Arkiva

Prill 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6