Vlorë. Goditet një rast i mitdhënies.

Vlorë. Goditet një rast i mitdhënies. 13mitdhenie

I ofron ryshfet punonjësit të policisë rrugore për të shmangur masën administrative, arrestohet në flagrancë drejtuesi i mjetit, shtetasi:

- J.G, 51 vjeç, banues në Vlorë.

Policia ka bërë arrestimin e tij në aksin rrugor të lagjes "Partizani" pasi ky shtetas u kap në flagrancë duke drejtuar automjetin tip Ford, mbi të cilin ndodheshin 4 pasagjerë, duke e përdorur mjetin si "Taxi" me destinacion drejt qytetit të Fierit.

Shtetasi J.G është konstatuar i pa pajisur me dokumentacionin përkatës dhe në këto kushte i ka ofruar 500 lekë punonjësit të policisë së qarkullimit rrugor me qëllim që të mos ndëshkohej.

Policia ka bllokuar mjetin si dhe ka bërë arrestimin e tij në flagrancë për kryerjen e veprave penale "Korrupsioni aktiv ndaj personave që ushtrojnë funksione publike", "Punësim i paligjshëm","Fshehja e të ardhurave" dhe "Mospagimi i taksave".

Arkiva

Mars 2017
He Ma Me En Pr Sh Di
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Fushata Sensibilizuese

Video te tjera ...