Tiranë, sekuestrohen 20 kg Cannabis Sativa.

Tiranëtr 1.01

Arrestohet në flagrancë një 23 vjeçar.

Sekuestrohen 20 kg Cannabis Sativa.

Më datë 31.03.2017, Specialistët e Seksionit për Narkotikët, në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë, kanë arrestuar në flagrancë shtetasin:

- Q.L 23 vjeç, banues në Fushë Krujë

Në bazë të informacioneve që disponoheshin, është bërë e mundur kapja e tij në flagrancë, në afërsi të rrugës "Don Bosko", ku në bagazhin e automjetit tip "Renault", janë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale:

20 kg me lëndë të dyshuar narkotike të llojt Cannabis Sativa.

Materialet proceduriale iu kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprën penale "Prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike", parashikuar nga Neni 283 i Kodit Penal.

tr 1.01

tr 2.01

tr 4.01

 

Arkiva

Qershor 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1