Policia e Tiranës e vendosur për të parandaluar dhe goditur çdo rast të "Mitëdhënies", ndaj punonjësit të Policisë.

Policia e Tiranës e vendosur për të parandaluar dhe goditur  çdo rast të "Mitëdhënies", ndaj punonjësit të Policisë.mitedhenie 1

Më datë 04.04.2017, në rrugën "Gose", Kavajë, shërbimet e Policisë Rrugore, kanë arrestuar në flagrancë shtetasin:

M.RR., 27 vjeç, banues Fier.

Ky shtetas është ndaluar nga shërbimet e Policisë Rrugore pasi është konstatuar duke drejtuar automjetin tip “Audi”, i pozicionuar në mënyrë të parregullt.

Pasi këtij shtetasi i është komunikuar shkelja e konstatuar, ka tentuar t'i japë 2200 lekë të reja punonjësit të Policisë, për t'iu shmangur masës administrative.

Materialet iu kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Kavajë, për veprën penale “Korrupsion aktiv ndaj personave që ushtrojnë funksione publike”, parashikuar nga Neni 244 i Kodit Penal.

 

 

mitedhenie 1

mitedhenie 2

mitedhenie 3

 

 

 

Arkiva

Prill 2017
He Ma Me En Pr Sh Di
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Fushata Sensibilizuese

Video te tjera ...