Policia e Shtetit, Operacion masiv antikanabis në shkallë vendi.

Policia e Shtetit, Operacion masiv antikanabis në shkallë vendi.Operacion masiv antikanabis në shkallë vendi. (per video kliko mbi link)01op.antikanabiss

Operacioni për rikontrrollin e territorit për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e kultivimit të Cannabisit si dhe të magazinimit dhe trafikimit të lëndëve narkotike.

Operacioni nga ajri, deti e toka ka nisur prej datës 30.06.2017.

Në operacion forcat Renea, FNSH, Policitë Vendore, Policia Kufitare e Delta Forcë.

Operacioni drejtohet dhe monitorohet nga Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Haki Çako.

Forcat Renea asgjësojnë në një terren me rrezikshmëri të lartë në Dukagjin, 920 bimë Cannabis Sattiva.

Bimët u evidentuan nga patrullimi nga ajri i Policisë së Shkodrës.

Bimët të kultivuara në Luginën e Qershisë në Shosh -Dukagjin.

Forcat Renea kanë rrezikuar jetën në një terren super të vështirë .

Me ndihmën e helikopterit u bë e mundur tërheqja e forcave Renea, pas asgjësimit të bimëve narkotike.

Për të ndjekur operacionin ka shkuar në Dukagjin, Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Haki Çako, Drejtori i Departamentit të Sigurisë Altin Qato dhe Drejtori i Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër Gjovalin Loka.

Çako ka përgëzuar dhe vlerësuar përkushtimin dhe sakrificën e punonjësve të policisë veçanërisht të Reneas, por edhe të gjithë punonjësve të Policisë së Shtetit në tërësi.

Çako ka theksuar se Policia e Shtetit do ta përmbush me sukses këtë prioritet kombëtar të qeverisë për zerimin e fenomenit Cannabis këtë vit.

Drejtori i Policisë së Shtetit ka falënderuar edhe ekipin e helikopterëve të Ministrisë së Mbrojtjes të cilët morën pjesë në operacion në Dukagjin.

Falë ndihmës, angazhimit dhe profesionalizimit të treguar u mundësua tërheqja e RENEA-s nga vendi ku u asgjesuan bimët narkotike.

Çako ka theksuar se bashkëpunimi me Ministrinë e Mbrojtjes në luftë kundër kanabisit është shumë i mirë dhe rezultativ.

Operacioni masiv do vijojë deri në rikontrollin e plotë të territorit të vendit.

01op.antikanabiss2

01op.antikanabiss3

01op.antikanabiss4

01op.antikanabiss5

01op.antikanabiss6

01op.antikanabiss7

01op.antikanabiss8

01op.antikanabiss9

Arkiva

Qershor 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1