Elbasan, Finalizohet me sukses operacioni policor i koduar “Unaza 1”

 Elbasan, Finalizohet me sukses operacioni policor i koduar “Unaza 1”Drejtoria Elbasan

Arrestohen në flagrancë 2 shtetase

Vijojnë hetimet për kapjen e bashkëpunëtorëve të tjerë të përfshirë në këtë veprimtari kriminale

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme në Drejtorinë Vendore të Policisë Elbasan, në kuadër të një proçedimi penal të ndjekur me metoda speciale

të hetimit finalizuan me sukses operacionin policor të koduar

“Unaza 1”.

Si rezultat i këtij operacioni të realizuar në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Elbasan dhe i një pune të mirëorganizuar nga efektivat e policisë, u ndaluan shtetaset:

B.T, banuese në Elbasan.

Kjo shtetase dyshohet të ketë konsumuar veprat penale “Shfrytezim prostitucioni”, “Mbajtje ambjentesh per prostitucion” parashikuar nga nenet 114 dhe 115 të Kodit Penal

S.H, banuese në Elbasan

Kjo shtetase dyshohet të ketë konsumuar veprën penale “Ushtrim Prostitucioni” parashikuar nga neni 113 i Kodit Penal.

Operacioni vijon për kapjen e personave të tjerë të implikuar në këtë veprimatri kriminale.

Materialet i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan për veprime të mëtejshme.

Arkiva

Maj 2017
He Ma Me En Pr Sh Di
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Fushata Sensibilizuese

Video te tjera ...