Tiranë.Konstatohen me lëndë narkotike Cannabis Sattiva, 4 shtetas në pranga.

Tiranë.Konstatohen me lëndë narkotike Cannabis Sattiva, 4 shtetas në pranga.(per video kliko mbi link) cd0ae2db-ac97-432e-9be8-82f115cb57fa

Sekuestrohen rreth 45 kg lëndë narkotike Cannabis Sattiva

Më datë 07.04.2017, Specialistët e Komisariatit të Policisë Nr 4 në bashkëpunim me Specialistët e Komisariatit të Policisë Nr 5, kanë arrestuar në flagrancë shtetasit:

1. E. V., 23 vjeç, banues në Tiranë,

2. K. D., 19 vjeç, banues në Tiranë,

3. M. L., 25 vjeç, banues në Tiranë,

4. K.A., 22 vjeç, banues në Tiranë.

Arrestimi i këtyre shtetasve, është kryer sepse në zonën e Shëngjergjit, në automjetin tip "Opel", me të cilin po udhëtonin, janë gjetur disa mbetje lënde të dyshuar narkotike, gjithashtu nga hetimet e kryera dhe kontrollini i territorit, në adërsi të aitomjetit janë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e peovës materiale:

45.3 kg lëndë e dyshiar markotike e llojt Cannabis Sattiva.

Lënda ishte e paketuar në 12 thasë

Materialet proceduriale i'u kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shakallës së Parë Tiranë, për veprën penale “Prodhimi dhe shitjes e lëndëve narkotike” në bashkëpunim, parashikuar nga Neni 283/2 i Kodit Penal.

0ca762de-940d-45f7-8d28-160cd160fc04

5a548dd6-428e-4934-bbdf-d5b0f7b0d3bc

93c94b14-7c18-4fa0-9e20-9b45f10f933e

e81664ac-3720-4749-8743-a80fb074fc6a

Arkiva

Maj 2017
He Ma Me En Pr Sh Di
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Fushata Sensibilizuese

Video te tjera ...