Lezhë, Finalizohet me sukses operacioni i koduar "Gjegjan"

Lezhë, Finalizohet me sukses operacioni i koduar "Gjegjan" (per video kliko mbi link)lezhadroga001

ku janë arrestuar në flagrancë 4 shtetas si dhe sekuestruar 47 kg lëndë narkotike Marijuanë

Më datë 30.06.2017, nga Seksioni kundër narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Lezhë , pas një pune policore të mirëorganizuar , kanë finalizuar me sukses operacionin e radhës antidrogë të koduar "Gjegjan"

Si rezultat të tij , janë sekuestruar 47 kg lëndë narkotike Marijuanë si dhe arrestuar në flagrancë shtetasit :
- Gj.D., 29 vjeç banues në Gjegjan - Pukë
- Gj. P., 21 vjeç, banues në Kurbin
- N., K., 27 vjeç, banues në Gjegjan - Pukë
- E. K., 34 vjeç, banues në Gjegjan - Pukë

Këta shtetas , janë kapur në rrugën e Kombit , në vendin e quajtur Nënkalimi i Repsit , me 2 automjete, ku me njërin ruanin rrugën kurse në automjetin tjetër ndodhej sasia e lëndës narkotike, e paketuar gati për shitje.

Materialet proceduriale në ngarkim të tyre i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë , për vepren penale "Prodhim dhe shitje e lëndëve narkotike" kryer në bashkëpunim ' parashikuar nga neni 283/2 i Kodit Penal.

lezhadroga002

lezhadroga003

Arkiva

Prill 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6