Berat, Arrestohet në flagrancë 1 shtetas. Sekuestrohen drogë, armë dhe municione.

Berat, Arrestohet në flagrancë 1 shtetas. Sekuestrohen drogë, armë dhe municione.Arrestohet në flagrancë 1 shtetas. (per video kliko mbi link) 10berat

Seksioni kundër Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Berat në bashkëpunim me Seksionin për Krimet në Komisariatin e Policisë Berat, kanë bërë arrestimin në flagrancë të shtetasit:

K.L. 37 vjeç, banues në Berat, i dënuar më parë.

Nga një telefonat e marrë, jemi njoftuar se në banesën e këtij shtetasi është qëlluar me armë zjarri.

Menjëherë shërbimet e Policisë janë organizuar dhe kanë shkuar në vendngjarje.

Gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e këtij shtetasi nga shërbimet e Policisë u gjet dhe sekuestrua në cilësinë e provave materiale:

1 armë zjarri automatik model 56,

4 krehëra

250 fishekë

Gjithashtu në dy qese ambalazhi u gjet dhe sekuestrua 250 gr e dyshuar lëndë narkotike Cannabis Sativa.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Berat, në ngarkim të shtetasit K.L. për veprat penale, "Prishja e qetësisë publike”, ”Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotikëve", ”Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe municionit” dhe "Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve të ftohta”, parashikuar nga nenet, 274, 283, 278 dhe 279 të Kodit Penal.

10berat1

10berat2

Arkiva

Prill 2017
He Ma Me En Pr Sh Di
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Fushata Sensibilizuese

Video te tjera ...