KORÇË,Vijon plani i veprimit për kontrollin e territorit, ambjenteve të ndryshme, për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike.

KORÇË, Vijon plani i veprimit për kontrollin e territorit, ambjenteve të ndryshme, (per video kliko mbi link)29korce

për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike, si dhe goditjen e prodhimit dhe shitjes, dhe trafikimit të lëndëve narkotike.

Sekuestrohen 376 Kg lëndë e dyshuar si narkotike Cannabis Sattiva në gjendje të mykur, në një tunel në malin e Shipckës-Voskopojë.

Në vijim të kontrolleve të territorit të ushtruar nga strukturat e Drejtorisë të Qarkut Korçë, për goditjen e veprimtarive kriminale në fushën e lëndëve narkotike, më datë 28.06.2017, në Malin e Shipckës, në një tunel, shërbimet e Komisariatit të Policisë Korçë, kanë gjetur një sasi prej 376 Kg lëndë të dyshuar si narkotike Cannabis Sativa në gjendje të mykur.

Prej kësaj sasie, 10 Kg është marrë në cilësinë e provës materiale, ndërsa pjesa tjetër u asgjësua me anë të djegies.

Nga ana e Policisë në bashkëpunim me Prokurorinë po punohet për identifikimin dhe kapjen e autor/ve.

Materialet i kaluan Prokurorisë të Rrethit Gjyqësor Korçë, për hetime të mëtejshme.

29korce2

29korce3

29korce4

29korce5

29korce6

29korce7

29korce8

Arkiva

Qershor 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1