Durrës, Specialistët e Seksionit për Narkotikët sekuestrojnë 3 kg Cannabis Sattiva, një armë zjarri automatik dhe 30 fishekë.

Durrës, Specialistët e Seksionit për Narkotikët sekuestrojnë 3 kg Cannabis Sattiva, një armë zjarri automatik dhe 30 fishekë.(per video kliko mbi link)29durres
Arrestohen në flagrancë dy shtetas dhe shpallet një tjetër në kërkim.
Specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës, në vijim të punës së tyre për goditjen e rasteve të prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike, në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative kanë sekuestruar 3 kg Cannabis Sattiva dhe arrestuar në flagrancë shtetasit:
• J.M., 24 vjeç, banues në Sukth I Ri, Durrës.
•E. Sh., 29, banues në Sukth I Ri, Durrës.
Gjithashtu ëshë shpallur në kërkim dhe po punohet për kapjen e shtetasit:
• E.M. 20 vjeç, banues në Sukth I Ri, Durrës.
Arrestimi I tye u bë pasi:
Më datë 28.06.2017, në bazë të informacioneve të disponuara nga Strukturat Policore gjatë kontrollit të ushtruar në një çantë që e kishin personat e arrestuar, u gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provave materiale:
• rreth 3 kg lëndë narkotike e dyshuar e llojit Cannabis Sattiva;
•një armë zjarri automatik, model 56, kalibër 7.62 mm;
•një kreher me 30 fishekë.
Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme për veprat penale"Prodhimi dhe shitja e narkotikëve"në bashkëpunim dhe”Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit” parashikuar në nenet 283/2 dhe 278/3 të Kodit Penal.

Arkiva

Qershor 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1