Bulqizë-Dibër, Operacion policor antidrogë i koduar "Dushaj"


Bulqizë-Dibër, Operacion policor antidrogë i koduar  "Dushaj"(per video kliko mbi link) bulqize.00 03 54 20.Still012

Sekuestrohen 28 thasë me lëndë narkotike e dyshuar Cannabis Sattiva e përpunuar, rreth 120 kilogramë.

Operacioni nga Komisariati i Policisë Bulqizë.

Shërbimet e Policisë në Komisariatin e Policisë Bulqizë kanë marrë informacion në rrugë operative  se në një banesë të braktisur në njësinë Administrative Fushë-Bulqizë, në fshatin Dushaj , mund të kishte të fshehur lëndë narkotike.

Mbi bazën e këtij operacioni  menjëherë shërbimet e policisë  së Komisariatit të Policisë Bulqizë kanë organizuar  punën për kontrollin e banesës.

Si rezultat i kontrollit rezultoi se në tavanin e banesës së braktisur në fshatin Dushaj kishte thasë të mbushur me lëndë narkotike të përpunuar    të dyshuar Cannabis Sativa.

Menjëherë janë njoftuar  Specialistët për Narkotikët në Drejtorinë Vendore të Policisë Dibër, si dhe grupi hetimor, ku nga kontrolli i imtësishëm i banesës rezultoi se:

Në  pjesën e tavanit të banesës  dykatëshe të braktisur u konstatuan dhe u sekuestruan 28 thasë të mbushur me lëndë narkotike të përpunuar, rreth 120 kilogramë Cannabis Sativa.

Specialistët për Narkotikët në bashkëpunim dhe me shërbimet e Komisariatit të Policisë Bulqizë, vijojnë punën për identifikimin dhe kapjen e autorëve të implikuar në këtë veprimtari të paligjshme.

bulqize.00 03 12 27.Still006

bulqize.00 03 14 00.Still001

bulqize.00 03 14 23.Still002

bulqize.00 03 17 10.Still004

bulqize.00 03 22 20.Still005

bulqize.00 03 30 24.Still007

bulqize.00 03 37 00.Still009

bulqize.00 03 40 16.Still010

bulqize.00 03 42 22.Still011

 

Arkiva

Maj 2017
He Ma Me En Pr Sh Di
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Fushata Sensibilizuese

Video te tjera ...