Kurbin, Sekuestrohen 3.6 kg lëndë narkotike Marijuanë.

Kurbin, Sekuestrohen 3.6 kg lëndë narkotike Marijuanë.28KURBIN
Arrestohet në flagrancë një shtetas i dyshuar si poseduesi i tyre
Me datë 27.06.2017, nga Seksioni kundër narkotikëve në DVP Lezhe, në bashkëpunim me Komisariatin e Policise Kurbin, në bazë të informacioneve të siguruara në rrugë policore, si dhe pas një pune të mirëorganizuar, është goditur një tjetër rast i veprimtarisë kriminale ku u sekuestruan :
- 3.6 kg lëndë e dyshuar narkotike Marijuanë
- 18 kapsolla detonatore
elektrike
Këto materiale u gjetën dhe u sekuestruan në banesën e shtetasit B.H, 49 vjeç, banues në Gjorem - Kurbin i cili u arrestua në flagrancë për veprat penale " Prodhim dhe shitje e lëndëve narkotike" "Mbajtje pa leje e armëve luftarake dhe municionit" parashikuar nga nenet 283/1 dhe 278 te Kodit Penal
Materialet proçeduriale i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kurbin për veprime të mëtejshme.

28KURBIN1

Arkiva

Qershor 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1