Sarandë, Policia ka sekuestruar 17 kg lëndë narkotike e dyshuar Cannabis Sativa.

Sarandë, Policia ka sekuestruar 17 kg lëndë narkotike e dyshuar Cannabis Sativa. (per video kliko mbi link) 

Arrestohen në flagrancë 2 shtetas, shpallen në kërkim 2 të tjerë (njëri prej tyre shtetas grek).sr 1

Arrestohen në flagrancë shtetasit:
1- A.P., 26 vjeç, banues në Sarandë.
2- M.H., 24 vjeç, banues në Sarandë.

Policia e Sarandës, ditën e djeshme, mbi bazën e informacioneve të marra në rrugë operative se në qytet po qarkullonin 2 automjete të cilët dyshoheshin se po transportonin lëndë narkotike, menjëherë filloi ndjekja e këtyre mjeteve derisa u bë i mundur bllokimi i tyre në lagjen nr.1 Sarandë.

Në bazë të këtij operacioni, Policia bëri të mundur bllokimin e dy automjeteve në lagjen nr.1 Sarandë dhe arrestimin e dy prej autorëve, pasi dy shtetas të tjerë në momentin e ndërhyrjes në flagrancë nga Policia, janë larguar me shpejtësi nëpër rrugicat e qytetit.

Nga kontrolli i ushtruar në mjetin tip Benz-ML u konstatua një sasi me lëndë narkotike me peshë prej 17 kg e dyshuar Cannabis Sativa, 16 pako, të futura në një çantë sportive në bagazhin e këtij mjeti.

Në këte mjet, policia bëri arrestimin në flagrancë të shtetasit M.H. si dhe ka shpallur në kërkim drejtuesin e këtij mjeti, shtetasin K.L., 29 vjeç.

Gjithashtu, në mjetin tjetër tip Benz C-Clas, Policia ka arrestuar në flagrancë drejtuesin e këtij mjeti, shtetasin A.P., si dhe ka shpallur në kërkim pasagjerin tjetër në këtë mjet, shtetasin grek A.E., 31 vjeç, .

Nga hetimet e kryera, dyshohet se autorët kishin për qëllim destinacionin lëndës narkotike drejt shtetit Grek.

Po punohet për kapjen e autorëve të shpallur në kërkim si dhe të bashkëpunëtorëve të tjerë të implikuar në këtë vepër penale.

sr 2

sr 3

sr 4

Arkiva

Maj 2017
He Ma Me En Pr Sh Di
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Fushata Sensibilizuese

Video te tjera ...