Kurbin, Lëviz i armatosur në qytet, kapet në flagrancë nga policia.

Kurbin, Lëviz i armatosur në qytet, kapet në flagrancë nga policia. kurbin

Arrestohet poseduesi dhe i sekuestrohet arma e zjarrit tip Pistoletë me krehër me fishekë

Më datë 11.04.2017, nga Seksioni për hetimin e krimeve në Komisariatin e Policisë Kurbin , në vijim të punës së pandërprerë për parandalimin e ngjarjeve kriminale dhe rritjen e parametrave të sigurisë publike , u arrestua në flagrancë shtetasi:

- V.B, 25 vjeç,  banues në Laç

Në Laç, gjatë kontrollit të ushtruar i'u gjet dhe sekuestrua në cilësinë e proves materiale :

-një  armë zjarri pistoletë tip TT 
-  1 krehër me 8 fishëkë  të cilat i mbante pa leje.

Materialet procedurale iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kurbin për veprën penale "Prodhim dhe mbajtje pa leje e armëve luftarake dhe municionit" parashikuar nga neni 278 i Kodit Penal.

Arkiva

Maj 2017
He Ma Me En Pr Sh Di
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Fushata Sensibilizuese

Video te tjera ...