Berat Informacion paraprak

Berat 7berat

Informacion paraprak

Më datë 25.06.2017, në qendrën e votimit në shkollën e "Uznovës", punonjës i policisë G.L, 40 vjeç, banues në Berat, jashtë detyrës, ka shkuar për të votuar së bashku me familjen në këtë qendër.

Në momentin kur punonjësi i policisë ka qënë duke pritur në rradhë është konfliktuar me shtetasin E.H 48 vjeç, banues në Uznovë, i dënuar para 2 vjetesh për veprat penale "Mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe municionit" dhe "Dhuna në familje", dhe në vitin 2016 është diagnostikuar me probleme psikike.

Në momentin që ky shtetas ka parë punonjësin e policisë e ka goditur dhe ofenduar duke i thënë se "pse më ke futur ne burg"?, ku më pas janë konfrontuar fizikisht me njëri-tjetrin.

Punonjësi i policisë menjëherë ka njoftuar grupin hetimor të cilët kanë bërë shoqërimin në komisariat të shtetasit E.H.

Për mënyrën se si shtetasi E.H është shoqëruar në Komisariatin e Policisë Berat në kundërshtim me proçedurat standarte të punës nga punonjësi i policisë M.L, njoftojmë se Drejtori i Drejtorisë Vendore të Policisë Berat ka bërë pezullimin e këtij punonjësi policie.

Ndërko Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit ka urdhëruar Drejtorinë e Standarteve Profesionale për nisjen e hetimit disiplinor.

Arkiva

Prill 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6