Vlorë,Seksioni i Hetimit të Krimit Ekonomik e Financiar, ka filluar hetimet mbi bazën e një kallëzimi të bërë nga një shtetas.

Vlorë,Seksioni i Hetimit të Krimit Ekonomik e Financiar, ka filluar hetimet mbi bazën e një kallëzimi të bërë nga shtetasi F.S., 59 vjeç, banues në Vlorë : d.p.p.v

Më datë 25.06.2017, ky shtetas ka bërë kallëzim se sot rreth orës 09:30, është paraqitur për të votuar në Qendrën e Votimit 4489, e cila ndodhet në lagjen "1 Maji" Vlorë dhe nuk ka mundur t'a ushtrojë të drejtën e votës pasi nga ana e Komisionit të kësaj Qendre Votimi, pas verifikimit në listat e votuesve ka rezultuar se me të dhënat e këtij shtetasi ishte kryer njëherë votimi.

Në lidhje me këtë rast, Policia ka kryer veprimet e para hetimore dhe po punohet për identifikimin e autorëve përgjegjës në lidhje me këtë ngjarje.

Materialet do ti kalojnë Prokurorisë për veprat penale "Votimi më shumë se një herë ose pa u identifikuar" si dhe "Falsifikimi i letërnjoftimeve, pasaportave ose vizave", parashikuar nga nenet 327/a dhe 189 të Kodit Penal.

Arkiva

Qershor 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1