Bulqizë-Dibër, në Minierën Kromit është vendosur dhe ka shpërthyer lëndë eksplozive.

Bulqizë-Dibër, Gjatë orëve të vona të natës jemi njoftuar se në Minierën e Kromit Bulqizë, është vendosur dhe ka shpërthyer lëndë eksplozive.15bulqize 

Menjëherë kanë shkuar Specialistët për Hetimin e Krimeve të Rënda dhe grupi hetimor, ku kanë konstatuar se në Minierën e Kromit Bulqizë, në Galerinë nr 29/50, në thellësinë e saj në 'zonën D', kanë vendosur lëndë eksplozive, ku si pasojë e shpërthimit është dëmtuar armatura prej druri.

Në vendin e ngjarjes janë gjetur dhe sekuestruar dy copa fitil zjarrpërcjellës me ngjyrë të verdhë të djegur.

Nga veprimet e shpejta të kryera nga Specialistët për Hetimin e Krimeve të Rënda, në D.V.P.Dibër, është bërë e mundur identifikimi i autorit të dyshuar shtetasi F.B, për të cilin për shkak të hetimit nuk jepen të dhëna të tjera.

Vijojnë hetimet për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarje.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë Rrethit Gjyqësor Dibër për veprën penale "Shkatërrimit të Pronës me eksploziv", parashikuar nga neni 152, i Kodit Penal.

15bulqize1

Arkiva

Maj 2017
He Ma Me En Pr Sh Di
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Fushata Sensibilizuese

Video te tjera ...