Elbasan, referohen materialet në prokurori për procedim ne gjendje të lirë për një shtetas.

ElbasanDrejtoria Elbasan

Specialistët e Sektorit për Krimin Ekonomik dhe Financiar, në Drejtorinë Vendore të Policisë Elbasan, referuan materialet në Prokurori për procedim në gjëndje të lire në ngarkim të shtetasit F.GJ., 56 vjeç banues në Tiranë.

Ky shtetas, në fshatin Zdrajsh duke lëvizur me automjetin e tij, dyshohej se do të shpërndante para për blerje votash, në favor të një subjekti politik.

Gjatë kontrollit fizik u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale një sasi e konsiderueshme lekësh.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan për veprime të mëtejshme për veprën penale "Dhënia e shpërblimeve dhe e premtimeve" parashikuar nga neni 328 I Kodit Penal.


Specialistët për Krimet, në Komisariatin e Policisë Elbasan referuan materialet në Prokurori për procedim në gjëndje të lire në ngarkim të shtetasit A.J., 66 vjeç banues në Elbasan.

Ky shtetas dyshohet se do të shpërndante para për blerje votash në favor të një subjekti politik.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan për veprime të mëtejshme për veprën penale "Dhënia e shpërblimeve dhe e premtimeve" parashikuar nga neni 328 I Kodit Penal.


Specialistët për Krimet, në Komisariatin e Policisë Cërrik referuan materialet në Prokurori për procedim në gjëndje të lire në ngarkim të shtetasit XH.H., 24 vjeç banues në Cërrik.

Ky shtetas në Lagjen “ Nr.3” Cërrik , me mjetin e tij tip “Benz”, dyshohet se do të shpërndante ushqime në këmbim të votave në favor të një subjekti politik

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan për veprime të mëtejshme për veprën penale "Dhënia e shpërblimeve dhe e premtimeve" parashikuar nga neni 328 I Kodit Penal.

Arkiva

Qershor 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1