Durrës, Specialistët e Sektorit të Krimit Ekonomik dhe Financiar në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës filluan proçedimin penal në ngarkim të një shtetasi.

Durrës, më 25.06.2017.Policia-durres

Njoftim për shtyp.

Specialistët e Sektorit të Krimit Ekonomik dhe Financiar në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës filluan proçedimin penal në ngarkim të shtetasit:

• B.K. 30 vjeç, banues në Krujë.

Më datë 24.06.2017, në fshatin Zëzë, Krujë,pas një konflikti midis disa simpatizanëve të dy subjekteve politike, për motivin se shtetasi B. K.po shpërndante vlera monetare tek persona të ndryshëm, anëtarë të komisioneve , vëshguesve të subjekteve politik që aderon.

Gjatë kontrollit fizik të ushtruar shtetasit të mësipërm i'u gjet dhe sekuestrua shuma prej 400.000 lekë(të reja).

Gjithashtu u shpall ne kërkim dhe po punohet per kapjen e shtetasit:

• R Rr. 23 vjeç, banues në Krujë.

R.Rr. dyshohet se në bashkëpunimim me dy shtetas të tjerë, të paidentifikuar, kanë kanosur me fjalë, goditur me grushta dhe kërcënuar me armë zjarri, shtetasin B.K.

Materialet I kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Krujë për veprime të mëtejshme për veprën penale:

• "Dhënia e shpërblimeve dhe e premtimeve" në ngarkim të shtetasit B.K. parashikuar në nenin 328 të Kodit Penal.

• " Kanosja" dhe " Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit" në ngarkim të shtetasit R.Rr. parashikuar më nenet 84 dhe 278 të Kodit Penal.

______

Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Krujë kanë shpallur në kërkim dhe po punohet për kapjen e shtetasve:

• F.Rr. 48 vjeç, banues në Krujë;

• Xh.Rr. 59 vjeç, banues në Krujë.

Më datë 24.06.2017, shtetasit e mësipërm, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, në fshatin Tapizë, Krujë dyshohet se kanë kanosur dhe goditur me qyte pistolete në kokë, duke e dëmtuar lehtë shtetasin M.K. 30 vjeç, banues në Krujë.

Materialet I kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Krujë për veprime të mëtejshme për veprat penale" Plagosja e lehtë me dashje "," Kanosja" dhe" Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit" në bashkëpunim parashikuar në nenet 89, 84, 278/7, 25 të Kodit Penal.

Arkiva

Qershor 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1