Malësi e Madhe, Vijojnë kontrollet e territorit për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike. Asgjësohen 168 fidanë të dyshuar Cannabis Sativa.

Malësi e Madhe, Vijojnë kontrollet e territorit për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike. Asgjësohen 168 fidanë të dyshuar Cannabis Sativa. (per video kliko mbi link)19malesi e madhe 1

Shpallet në kërkim kryeplaku i fshatit Xhaj.

Procedohet në gjendje të lirë Inspektori i Shërbimit Pyjor.

Me datë 18.04.2017, nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Malësi e Madhe, bazuar në Planin e Veprimit të D.V.P Shkodër nr.61, datë 20.03.2017, “Për parandalimin dhe goditjen e kultivimit të bimëve narkotike, nga informacionet e marra në rrugë operative është ushtruar kontroll territori në vendin e quajtur Bjeshkët e Draganit, fshati Xhaj, Njësia Administrative Shkrel, Bashkia Malësi e Madhe.

Si rezultat i kontrollit të ushtruar në vendin e quajtur “Stanet e Draganit” në një faqe mali të pyllëzuar është konstatuar një parcelë e ndarë në formë brezaresh, në të cilën kishte të mbjella në tokë në shishe plastike me fundin e tyre të prerë gjithsej 168 fidanë të dyshuar narkotikë, cannabis sativa me lartësi nga 2 deri në 5 cm.

Në lidhje me këtë rast, është proceduar në gjendje të lirë për veprën penale “Moskallzim i krimit”, e parashikuar nga neni 300 i Kodit Penal, shtetasi:

D. D, 59 vjeç, banues në fshatin Ducaj, Malësi e Madhe, me detyrë Inspektor i shërbimit pyjor, Bashkia Malësi e Madhe.

Si dhe u bë shpallja në kërkim policor për shtetasin:

Rr. P, 61 vjeç, banues në fshatin Xhaj, Malësi e Madhe, me detyrë Kryetar i fshatit Xhaj, për veprën penale “Moskallzim i krimit”, e parashikuar nga neni 300 i Kodit Penal.

U kryen veprimet proceduriale dhe po punohet për identifikimin dhe kapjen e autorëve të dyshuar.

Materialet proceduriale iu referuan Prokurorisë Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprime të mëtejshme.

19malesi e madhe 2

19malesi e madhe 3

19malesi e madhe 4

Arkiva

Maj 2017
He Ma Me En Pr Sh Di
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Fushata Sensibilizuese

Video te tjera ...