Mallakastër, arrestohet një shtetas.

Mallakastër fier1

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Mallakastër, arrestuan në flagrancë shtetasin:

B. C., 49 vjeç, banues në fshatin Drenovë, Mallakastër.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi në datën 24.06.2017, rreth orës 16:10, në ambientet e brendshme të oborrit të shkollës 9-Vjecare "Beqo Caushi" Drenovë, Mallakastër, ka goditur me sende te forta (gurë) punonjësin e policisë i cili ishte paraqitur në qëndrën e votimit sipas planizimit të shërbimit, në pritje për të marë në ruajtje qëndrën e votimit nr 3254.

Gjithashtu ky shtetas (i cili dyshohet në gjendje të dehur), ka shkatërruar dhe xhamat e kësaj shkolle si dhe një mjet Benz, pronë e punonjësit të policisë.

Materialet proceduriale do t'i kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprat penale "Shkatërrimi i pronës" dhe "Goditje për shkak të detyrës" parashikuar nga nenet 150 dhe 237 të Kodit Penal.

Arkiva

Nentor 2017
He Ma Me En Pr Sh Di
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Fushata Sensibilizuese

Video te tjera ...