Shkodër, Finalizohet me sukses operacioni i koduar "THE WAVE"

Shkodër, Finalizohet me sukses operacioni i koduar "THE WAVE". (per video kliko mbi link)19shkoder

Arrestohen në flagrancë 3 shtetas.

Sekuestrohen 11 kg lëndë narkotike e dyshuar Cannabis sativa dhe 1 armë gjahu.

Nga shërbimet e Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër, Seksioni për Hetimin e Narkotive në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Malësi e Madhe dhe  me  Drejtorinë e Forcës së Posaçme Operacionale në Policinë e Shtetit,  pas një hetimi të mirëfilltë policor 2 mujor u finalizua me sukses operacioni i koduar "The Wave",  ku u bë i mundur arrestimi në flagrancë i shtetasve:

L.V, 33 vjeç, banues ne Reç, Shkodër, i dyshuar se ka kryer veprën penale "Prodhim dhe shitje e lëndëve narkotike në bashkëpunim",  parashikuar nga neni 283/2 e 25 i Kodit Penal.

L.V, 36 vjeç, banues në Reç, Shkodër. I dyshuar se ka kryer veprën penale "Prodhim dhe shitje e lëndëve narkotike në bashkëpunim",  e parashikuar nga neni 283/2 e 25 të Kodit Penal.

H.S,  58 vjeç,  lindur dhe banues në Qafë-Gradë, Malësi e Madhe, i dyshuar se ka kryer veprën penale  "Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve të gjuetisë dhe sportive", parashikuar nga neni 280 i Kodit Penal.

Shtetasit e lartpërmendur u kapën në vendin e quajtur fshati Reç, konkretisht në parkimin e një lokali, ku në bagazhin e  automjetit tip Lancia, në pronësi të L.V, u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale 11 kg lëndë narkotike e dyshuar si cannabis sativa.

Gjithashtu  gjatë kontrolleve të ushtruara  në banesën e shtetasit  H.S u gjet dhe u sekuestrua një armë gjahu  Çifte, të  cilën e  mbante pa leje.

Materialet i kaluan  Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër për veprime të mëtejshme.

19shkoder1

19shkoder2

19shkoder3

19shkoder4

19shkoder5

19shkoder6

Arkiva

Prill 2017
He Ma Me En Pr Sh Di
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Fushata Sensibilizuese

Video te tjera ...