Shkodër, Finalizohet me sukses operacioni i koduar “LIMITLESS”

Shkodër, Finalizohet me sukses operacioni i koduar “LIMITLESS” 20limitless

Arretohen në flagrancë 2 shtetas dhe shpallet në kërkim një tjetër.

Sekuestrohen 540 fidanë dhe 300 bimë në gjendje të tharë, lëndë narkotike Cannabis Sattiva dhe 1 armë zjarri.

Sot me datë 20.04.2017 në bazë të Planit të Veprimit të Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër, nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Shkodër, nga informacionet e marra në rrugë operative u finalizua me sukses operacioni i koduar "Limitless" ku u bë e mundur arrestimi në flagrancë i shtetasve:

A.M, 20 vjeç, banues në fshatin Gimaj, Njësia Administrative Shalë, Bashkia Shkodër, për veprën penale “Kultivim i bimëve narkotike”, “Prodhim dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe municionit” e kryer në bashkëpunim e parashikuar nga nenet 284, 25 dhe 278 të Kodit Penal.

L.A, 19 vjeç, banues në fshatin Bardhaj, Njësia Administrative Rrethina, Bashkia Shkodër, për veprën penale “Kultivim i bimëve narkotike”, “Prodhim dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe municionit” e kryer në bashkëpunim parashikuar nga nenet 284, 25 dhe 278 të Kodit Penal.

Si dhe u bë shpallja në kërkim e shtetasit:

Gj.M, 62 vjeç, banues në fshatin Gimaj, Njësia Administrative Shalë Shkodër, “Kultivim i bimëve narkotike”, “Prodhim dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe municionit” e kryer në bashkëpunim parashikuar nga nenet 284, 25 dhe 278 të Kodit Penal.

Gjatë kontrolleve të ushtruara në lagjen “Gag” të fshatit Gimaj, Njësia Administrative Shalë Shkodër, u konstatuan tre parcela të ndryshme ku ishin kultivuar 540 rrënjë fidanë të dyshuar të llojit Cannabis Sattiva.

Gjatë kontrolleve të ushtruara në banesën e shtetasit A.M janë gjetur dhe sekuestruar në cilesinë e proves materiale një armë zjarri model 56 me një krëhër me 30 fishekë dhe 300 bimë në gjendje të tharë e dyshuar si Cannabis Sativa.

Gjithashtu u procedua në gjendje të lirë shtetasi:

P.A, 49 vjeç, banues në Abat, Njësia Administrative Bashkia Shkodër, me detyrë administrator i Njësisë Administrative Shalë për veprën penale "Moskallzim krimi", e parashikuar nga neni 300 i Kodit Penal.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër për veprime të mëtejshme.

20limitless1

20limitless2

20limitless3

 

Arkiva

Prill 2017
He Ma Me En Pr Sh Di
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Fushata Sensibilizuese

Video te tjera ...