Librazhd,Finalizohet me sukses operacioni i koduar “PARKINGU”

Librazhd,Finalizohet me sukses operacioni i koduar “PARKINGU” 20parkingu

Sekuestrohen 20 kg lëndë narkotike e dyshuar Cannabis Sativa dhe 3 automjete.

Arrestohen në flagrancë tre shtetas, si dhe shpallet në kërkim një tjetër.

Në vijim të punës për goditjen e veprimtarisë kriminale të prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike dhe vendosjen para përgjegjësisë penale të autorëve, nga efektivët e Seksionit Kundër Narkotikëve, në Drejtorinë Vendore të Policisë Elbasan, në kuadër të një hetimi proaktiv të ndjekur me metoda speciale të hetimit u finalizua me sukses operacioni policor i koduar “PARKINGU”

Si rezultat i këtij operacioni u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve:

A. T., 30 vjeç banues në Durrës

Arrestimi i tij u bë pasi gjatë kontrollit të ushtruar nga efektivat e policisë në bagazhin e mjetit tip “Renault” të parkuar pranë parkingut të spitalit të Librazhdit u gjet dhe u sekuestrua një sasi lënde narkotike e mbështjellë me ngjites natribani, e dyshuar “Cannabis Sativa”

Xh. H., 35 vjeç banues në Durrës

Ky shtetas dyshohet të ketë drejtuar automjetin i cili në pjesën e poshtme të tapicerisë në dysheme ishte modifikuar dhe përshtatur për fshehjen e lëndës narkotike

S. H., 37 vjeç banues në Durrës

Ky shtetas duke drejtuar automjetin qe dyshohet të ketë shoqëruar automjetin në të cilin ndodhej lënda narkotike nga qyteti i Durrësit në drejtim të Librazhdit.

Gjithashtu u bë shpallja në kërkim dhe po punohet për kapjen e shtetasit:

A.L, 45 vjeç banues në Durrës

Ky shtetas dyshohet të ketë konsumuar elementët e veprës penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” parashikuar nga neni 283/2 i Kodit Penal.

Grupi hetimor sekuestroi në cilësinë e provës materiale:

20 kg lëndë narkotike e dyshuar “Cannabis Sativa”, si dhe 3 automjete.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan për veprime të mëtejshme për veprën penale "Prodhimi dhe shitja e narkotikëve",kryer në bashkëpunim, parashikuar nga neni 283/2 i Kodit Penal

20parkingu1

20parkingu3

20parkingu4

20parkingu5

Arkiva

Maj 2017
He Ma Me En Pr Sh Di
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Fushata Sensibilizuese

Video te tjera ...