Policia e Shtetit gjatë 24 orëve të fundit. 10.07.2017

Përmbledhje e rezultateve të arritura të punës të Strukturave të Policisë gjatë fundjavës.Stema Policia

Policia e Shtetit në të gjithë vendin vijon zbatimin e masave të përcaktuara në Planin e masave, për “Rritjen e parametrave të sigurisë”, mbajtjen nën kontroll të situatës kriminale, kapjen e personave të shpallur në kërkim dhe atyre që qarkullojnë me armë, goditjen e trafikut të lëndëve narkotike e trafìqeve të paligjshme, parandalimin e aksidenteve rrugore”.

Në këtë kontekst, gjatë fundjavës në të gjithë vendin kanë funksionuar pika kontrolli dhe të lëvizshme, ku është bërë e mundur kapja dhe arrestimi i  53 personave, janë sekuestruar armë zjarri dhe lëndë narkotike.

Nga Policia Rrugore në të gjithë vendin duke përdorur Dragerat dhe Radarët janë arrestuar në flagrancë për drejtim mjeti në mënyrë të parregullt, në gjendje të dehur, pa leje drejtimi  14 drejtues mjetesh.

Nga kontrollet e kryera nga strukturat e Drejtorive Vendore të Policisë janë arrestuar 10 persona për narkotikët.

13 persona në flagrancë për Vjedhje, Dhunë në familje, Ndertim pa leje dhe Plagosje 

Janë kapur  12 persona në kërkim.
1 person per vepren penale “Prishje e qetesise publike”.
1 person për veprën penale “Vepra te turpshme”
1 person i arrestuar me qellim ekstradimi
1 person per vepren penale” Marredhenie seksuale ose homoseksuale me te mitur mbetur ne tentative.”

Janë sekuestruar  rreth 6.5 kg lëndë narkotike e llojit Cannabis Sativa, 2 armë zjarri, 12 fishekë, 1 kreher si dhe 1 arme e ftohte (thike).

Po gjatë kontrolleve janë shoqëruar për verifìkim 183 persona.

Gjithashtu gjate fundjaves  eshte finalizuar operacioni i meposhtëm:
Kavajë, finalizohet operacioni "Prita".
Arrestohen në flagrancë dy shtetas. Sekuestrohen 65 bimë Cannabis Sativa. Më datë 08.07.2017, Shërbimet e Komisariatit të Policisë Kavajë, kanë finalizuar operacionin "Prita", ku kanë bërë të mundur arrestimin në flagrancë të shtetasve:
H. Z., 54 vjeç, dhe A. Z., 23 vjeç, banues në Kavajë
Shërbimet e Komisariatit Kavajë, më datë 30.06.2017, në vendin e njohur si "Kroi i Kishës", kanë konstatuar një sipërfaqe në të cilën ishin mbjellë disa bimë të dyshuara narkotike të llojt Cannabis Sativa. Pas vëzhgimeve të shumta, është bërë e mundur kapja e shtetasve të sipërpërmendur duke punuar në këtë parcelë. Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan 65 bimë të dyshuara narkotike të llojt Cannabis Sativa.

Arkiva

Qershor 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1