Tiranë - Kapen 2 persona te shpallur ne kërkim

Tiranë - Kapen 2 persona te shpallur ne kërkim. tirane

Policia e Tiranës në zbatim të planit për vënien para përgjegjësisë ligjore të personave të shpallur në kërkim për vepra penale kapi dhe arrestoi shtetasit:

- F.H., 33 vjeç, i shpallur në kërkim policor për veprën penale të "Vjedhjes", parashikuar nga neni 134 i Kodit Penal.

- N.Ç., 50 vjeç, (i dënuar më parë), pasi është dënuar nga Gjykata e Apelit Tiranë, me 6 muaj burg për veprën penale të "Mashtrimit", parashikuar nga neni 143 i Kodit Penal.

Vazhdon puna për gjetjen dhe vënien para përgjegjësisë ligjore të autorëve të shpallur në kërkim për vepra penale. Çdo qytetar që ka informacion për vendndodhjen e personave te shpallur ne kerkim apo te dënuar, mund te telefonoje falas ne numrin 112. Bashke me qytetaret ndertojme nje Shqiperi me te sigurt!

Arkiva

Prill 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6