KORÇË Vijon plani i veprimit për kontrollin e territorit, ambjenteve të ndryshme, për goditjen e prodhimit dhe shitjes të narkotikëve.

KORÇË 10korce1

Vijon plani i veprimit për kontrollin e territorit, ambjenteve të ndryshme, për goditjen e prodhimit dhe shitjes të narkotikëve.

Arrestohet në flagrancë një shtetas, poseduesi i një sasie bime të dyshuar si Cannabis Sativa.

Specialistët e Seksionit për Narkotikët në Drejtorinë Vendore të Policisë Korçë, bënë kapjen dhe arrestimin në flagrancë të shtetasit :

N.L. 57 vjeç, banues në Korçë.

Arrestimi i tij u bë pasi, më datë 10.07.2017, gjatë kontrollit të ushtruar në një ambjent në pronësi të tij në fshatin Drithas-Maliq, iu gjet e bllokua në cilësinë e provës materiale një sasi prej :

211 gr bimë e dyshuar si narkotike Cannabis Sativa.

Materialet i kaluan Prokurorisë të Rrethit  Gjyqësor Korçë, për veprën penale: “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” parashikuar nga neni 283 i Kodit Penal

10korce

10korce2

Arkiva

Prill 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6