Lezhë Sekuestrohen 9 kg lëndë narkotike e dyshuar Cannabis sattiva , një peshore elektronike , si dhe pajisje të tjera që përdoren për paketim të lëndës narkotike.

Lezhë , Sekuestrohen 9 kg lëndë narkotike e dyshuar Cannabis sattiva , një peshore elektronike , si dhe pajisje të tjera që përdoren për paketim të lëndës narkotike. (PER VIDEO KLIKO MBI LINK)10LEZHE

Më datë 10.07.2017, në vijim të punës së pandërprerë për evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale të prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike dhe vendosjen para përgjegjësisë ligjore të autorëve, nga Seksioni kundër narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Lezhë , në bazë të informacioneve të siguruara në rrugë policore, u bë i mundur arrestimi në flagrancë i shtetasit:

M.Z , 49 vjeç, banues në Lezhë

Gjatë kontrollit të ushtruar në ambientët e banesës së tij , iu gjet e sekuestrua në cilësinë e provës materiale 9 kg lëndë narkotike e llojit cannabis sattiva e paketuar në 8 pako , gati për shitje.

Gjithashtu në banesë iu gjetën dhe sekuestruan një peshore elektronike, si dhe materiale të tjera që shërbejnë për paketimin e lëndës narkotike.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë për veprën penale " Prodhim dhe shitje e lëndëve narkotike " parashikuar nga neni 283/1 i Kodit Penal.

10LEZHE1

10LEZHE2

10LEZHE4

Arkiva

Shtator 2017
He Ma Me En Pr Sh Di
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Fushata Sensibilizuese

Video te tjera ...