Krujë, Vijon kontrolli I territorit me qëllim parandalimin e rasteve të kultivimit të bimëve narkotike.

Krujë, më 11.07.2017. Vijon kontrolli I territorit me qëllim parandalimin e rasteve të kultivimit të bimëve narkotike.17durres

Asgjesohen 300 bimë narkotike Cannabis Sattiva.

Procedohet penalisht Kryeplaku I fshatit Picrrakë.

Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Krujë, në vijim të zbatimit të planit të masave për kontrollin e territorit, me qëllim parandalimin e rasteve të kultivimit të bimëve narkotike, gjatë kontrollit të territorit ditën e djeshme kanë goditur një tjetër rast.

Më datë 10.07.2017, gjatë kontrollit të ushtruar nga uniformat blu, në fshatin Picrrakë, Bashkia Krujë, u gjetën dhe asgjesuan me anë të djegies 300 bimë narkotike të dyshuara të llojit Cannabis Sattiva.

Ka filluar proçedimi penal në ngarkim të shtetasit:

• A. H. 27 vjeç, Kryeplak i fshatit Picrrakë.


Vijon puna për zbulimin e autorëve të përfshirë në këtë veprimtari kriminale.


Materialet I kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Krujë për veprime të mëtejshme për veprat penale" Kultivimi I bimëve narkotike"dhe" Moskallëzimi I krimit" parashikuar në nenet
284 dhe 300 të Kodit Penal.

17durres1

17durres2

17durres3

17durres4

Arkiva

Nentor 2017
He Ma Me En Pr Sh Di
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Fushata Sensibilizuese

Video te tjera ...